Sandra Bullock

16. července 2008 v 19:25 | didinkaaa |  HEREČKY
Sandra Bullock patří k mým oblíbeným herečkám.
Mám ji ráda, protože se mi moc líbí jak hraje, jak vystupuje a role ve kterých vystupuje jsou mi moc sympatické . . . jasně že nevím, jaká je ve skutečnosti, ale to nevíme o nikom a ani to nemusí být celebrita, ne?
Přikládám video, které jsem už kdysi dávno vytvořila. Je tam Sandřin životopis ve zkratce a fotky.
Kompletní životopis a nějaký fotečky si můžete přečíct a prohlédnout po kliknutí na Celý článek.

Životopis
Sandra Bullock je starší dcerou učitele zpěvu Jahna a operní zpěvačky původem z Německa Helgy. Vyrůstala střídavě v Německu a USA se svými rodiči a svou o tři roky mladší sestrou Gesine. Již od dětství se předváděla v dětském sboru, jehož produkci měla na starosti její matka. Když byla ještě teenager, její rodina se přestěhovala zpátky do Washingtonu. Začala studovat střední školu Washington-Lee v Arlingtonu ve Virginii. Po absolvování v roce 1982, začala studovat herectví na East Carolina University v Severní Karolíně. Po úspěšném absolvování se přestěhovala do New Yorku, kde začala svou hereckou kariéru. Zde si zahrála v mnoha divadelních představeních. Její nejúspěšnější role byla pro nekomerční produkci "No Time Flat", za zpodobení jižní krásky získala pochvalnou kritiku. Po tomto úspěchu dostala malou roli v televizi ve filmu "Bionic Showdown: The Six Million Dollar Man and the Bionic Woman" (1989) a poté co se přesunula do Los Angeles, získala roli v nepříliš úspěšné televizní verzi "Working Girl".
I po tomto neúspěchu se stále držela v herecké branži, což ji přineslo první filmovou roli v "Love Potion No. 9" (1992). Následující rok se objevila v "The Thing Called Love" a v akčním trháku Sylvestera Stalloneho "Demolition Man". Ačkoli její role byla v podstatě skromná získal pozornost filmového producenta Joela Silverse, který ji doporučil režisérovi Janu de Bont.
De Bont zrovna obsazoval role pro nadcházející akční film s autobusem, který veze bombu, Sandra Bullock se mu zalíbila a rozhodl se ji vybrat pro roli Aniie. V obsazení do role Sandry naproti Keanu Reevesovi, se de Bond potýkal s velkým odporem od vedoucích pracovníků filmového studia, kteří si raději přáli nějakou baculatou blondýnku na tuto roli. Režisér vytrval a v roce 1994 ji obsadil do role ve filmu Nebezpečná Rychlost "Speed", jeden z nejúspěšnějších filmů, který doposud natočila. Film popohnal hereččinu slávu více nežli sama osobně očekávala a otevřel jí dveře k dalším významným rolím. Nejprve v hlavní roli ve filmu Síť "The Net", po dokončení filmu se svěřila, že si zamilovala Internet a elektronickou poštu.
Díky dveřím otevřeným dokořán si Sandra v roce 1996 vydělala 6 milionů dolarů. Poprvé na sebe upozornila v romantické komedii "While You Were Sleeping". Film byl kritikou a komerčně úspěšný, herečka pokračovala v rostoucí kariéře ve filmové adaptaci Johna Grishamse "A Time to Kill", kde si zahrála po boku Ashley Judd a Matthew McConaughey. Úspěch v tomto filmu byl poslední, který si mohla na chvíli užít, poté co prudce klesla ve filmech jako "In Love and War" (1996), "Two If By Sea" (1996) a možná taky "Speed 2: Cruise Control" (1997), které byly zklamáním.
Naštěstí pro Sandru se zdálo, že její diváci jí to prominuli a zapomenuli a ona se mohla mírně odrazit v následujících letech ve filmu "Hope Floats" (1998), který také náhodou byl první projekt její produkční společnosti Fortis Films, kterou založila. Ve stejný rok si také zahrála v další romantické komedii "Practical Magic", spolu s Nicole Kidman. Film jí poskytnul další skromný úspěch, jenž ji opět dostal na sedlo a proto Sandra pokračovala v další romantické komedii po boku Bena Afflecka v "Forces of Nature" (1999). Třebaže se film projevil kritikou i komerčně neúspěšný, Sandra získala zpět svou popularitu s mnoha projekty v roce 2000, včetně komedie "Gun Shy" a "28 Days", v komedii na sebe upozornila jako novinová redaktorka.

Následující role v "Miss Congeniality" (2000), jako agentku FBI ji donutili v rámci špionáže účastnit se soutěže Miss U.S.A. Hezká agentka se jí teda zůčastnila, proto aby zabránila bombovému útoku. O dva roky později se objevila v thrilleru "Murder By Numbers" a v dramatu "Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood" (2002).

Sandra Bullock se 16.7.2005 provdala za hvězdu televizní reality show Jesse Jamese. Svatba se konala na kalifornském ranči u Santa Barbary.
Filmografie
Jako herečka
2007 -Předtucha (Premonition) role: Linda Hanson
2006 -Dům u jezera (The Lake House) role: Kate Forster
2005 -Slečna drsňák 2: Ještě drsnější (Miss Congeniality 2 Armed And Fabulous) role: Gracie Hart
2004 -Crash (Crash) role: Jean Cabot
2002 -Láska s výstrahou (Two Weeks Notice) role: Lucy Kelson
2002 -Vzorec pro vraždu (Murder by Numbers) role: Cassie Mayweather / Jessica Marie Hudson
2000 -28 dní (28 Days) role: Gwen Cummings
2000 -Vítejte v Hollywoodu (Welcome to Hollywood) role: sama sebe
2000 -Slečna drsňák (Miss Congeniality) role: Gracie Hart
1999 -Živelná pohroma (Forces of Nature) role: Sarah Lewis
1998 -Princ Egyptský (The Prince of Egypt) role: Miriam
1998 -Přístav naděje (Hope Floats) role: Birdee Pruitt
1998 -Magická posedlost (Practical Magic) role: Sally Owens
1997 -Nebezpečná rychlost 2: Zásah (Speed 2: Cruise Control) role: Annie
1996 -Uloupená srdce (Two If by Sea) role: Roz
1996 -Láska a válka (In Love and War) role: Agnes 'Aggie / Ag' von Kurowsky
1996 -Čas zabíjet (A Time To Kill) role: Ellen Roark
1995 -Zatím co jsi spal (While You Were Sleeping) role: Lucy Eleanor Moderatz
1995 -Síť (The Net) role: Angela Bennett / Ruth Marx
1994 -Nebezpečná rychlost (Speed) role: Annie Porter
1993 -Demolition Man (Demolition Man) role: Lt. Lenina Huxley
1993 -Amazonka v plamenech (Fire on the Amazon) role: Alyssa Rothman
1993 -Zápas s Hemingwayem (Wrestling Ernest Hemingway) role: Elaine
1993 -Věc zvaná láska (Thing Called Love, The) role: Linda Lue Linden
1993 -Záhadné zmizení (Vanishing, The) role: Diane Shaver
1992 -Když skončí večírek (When the Party's Over) role: Amanda
1989 -Rychle v balíku (Religion, Inc.) role: Debby
Jako producentka
2005 -Slečna drsňák 2: Ještě drsnější (Miss Congeniality 2 Armed And Fabulous)
2002 -Láska s výstrahou (Two Weeks Notice)
2002 -Vzorec pro vraždu (Murder by Numbers)
2000 -Slečna drsňák (Miss Congeniality)
1998 -Přístav naděje (Hope Floats)
Fotky
zdroj: www.osobnosti.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsi tu?

ANO

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.